Twoje nagie fotki wyciekły do internetu, albo to ktoś bardzo podobny…

E-maile o takim temacie otrzymuje coraz więcej osób. Wszystkie prowadzą do serwisu xfota.pl, gdzie rzekomo znajdują się nagie fotki odbiorcy wiadomości. Ale aby je obejrzeć trzeba się zarejestrować… a to może Was drogo kosztować.


Oto pełna treść wiadomości jakie dostajecie (i to chyba dość masowo, bo otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń w tej sprawie):

Słuchaj, nie denerwuj się, ale przeglądając stronę http://www.xfota.pl/?pp=22 natknąłem się na Twoje nagie zdjęcia. Sam nie wiem, albo to jakiś Twój sobowtór, albo Ty… Praktycznie identycznie wyglądacie. Jeżeli to Ty, to domyślam się, że ktoś się pod Ciebie podszywa i wrzucił je tam za Twoimi plecami. Jak się zalogujesz na tej stronie, to są one dokladnie na 23 i 25 stronie w galerii. Podobieństwo jest ogromne! Radzę Ci się tym zainteresować, zanim ktoś z Twojej rodziny to zobaczy…
Pozdrowienia i daj mi znać co i jak

Nadawcy są różni, wśród przesłanych do nas wiadomości znalazły się m.in takie adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na czym polega przekręt?


Aby zobaczyć swoje rzekomo nagie zdjęcie należy się zarejestrować w serwisie. Serwis podczas rejestracji wymaga podania numeru telefonu — i tu uwaga — po jego podaniu otrzymujemy SMS z PIN-em, który trzeba przepisać w formularzu rejestracji.

Oczywiście wpisanie PIN-u oznacza zapisanie do usługi płatnych SMS-ów. Jak informuje mały druczek na dole strony:

Informacja dla użytkowników: Serwis xfota.pl jest usługą subskrypcyjną prowadzoną przez Premium Elite Ltd. Po wprowadzeniu na stronę numeru telefonu użytkownik otrzymuje PIN. Poprzez wprowadzenie na stronę numeru PIN lub wysłanie SMS’a aktywującego, użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu Serwisu. Subskrybenci serwisu we wtorek, środę i piątek o godz 12:00 otrzymują link do mp3 na telefon komórkowy. Koszt tej usługi to 4,96 PLN/dzień z VAT. Koszt operatora WAP/GPRS nie jest wliczony w cenę, jednorazowa opłata aktywacyjna dla abonentów sieci Orange, T-Mobile, Play i Plus to 6,15 PLN z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP SUB pod numer 60596 Regulamin serwisu znajduje się TUTAJ. Pytania prosimy kierować do obsługi technicznej na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak się zapewne domyślacie, żadnych Waszych nagich zdjęć nie ma w tym serwisie… a link ?pp=22 to zapewne identyfikator w programie partnerskim, dzięki któremu nadawca spamu otrzymuje prowizję od każdego zarejestrowanego użytkownika.

Wszystkim z was, którzy przepisali PIN podczas rejestracji w tym serwisie sugerujemy jak najszybsze wysłanie SMS o treści STOP SUB pod numer 60596.