Nawet nie wiesz, że od urodzenia jesteś niewolnikiem.

Rząd przy użyciu massmediów manipuluje nami nieustannie !!!

 

Noam Chomsky wyodrębnił dziesięć najważniejszych trików, które elity rządzące stosują aby nami sterować i trzymać na smyczy. Co ciekawe, technika zaprezentowana poniżej jest uniwersalna i sprawdza niemal we wszystkich krajach, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy tradycji narodowych mieszkańców. Ja skupię się na naszym, polskim przykładzie.

 

Sposób nr.1 (podstawowy, najważniejszy)

 

ODWRÓĆ UWAGĘ

 

„Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji.„

 

Czy rozumiesz już dlaczego w mediach zarówno podczas rządów PiS jak i PO tak często powracają tematy in vitro, aborcji, związków partnerskich itd…?

 

Czy naprawdę myślisz, że nie można było tych kwestii uregulować odpowiednimi przepisami już dawno temu? Nie zostało to jednak zrobione do tej pory jedynie dlatego, że zajmowanie opinii publicznej ‘gorącymi tematami’ jest na rękę jednym i drugim. Każdy kręci swoje lody, których nie chce nam pokazywać.

 

Podczas rządów PO były to, między innymi: afera SKOK Wołomin, Amber Gold, Afera Pendolino, afera informatyzacyjna w MSW, zgoda Ewy Kopacz na podwyżki cen prądu, próba prywatyzacji lasów państwowych oraz celowe doprowadzanie tychże do bankructwa, kradzież środków z OFE, Afera zegarkowa Nowaka, afera z liczeniem głosów w wyborach samorządowych ORAZ zdradziecka i bandycka ustawa 1066 o „bratniej pomocy”.

 

Za rządów PIS: zlikwidowanie 3 progu, zniesienie podatku spadkowego, czyli w praktyce umożliwienie powstawania fundusz rodzinnych na wzór Luksemburskich funduszy rodowych dla najbogatszych,  „mieszkania dla młodych”, chaos w prokuraturze, słynna nocna ustawa i wymiana w ciągu doby całej obsady KRRiT na swoich ludzi z partii, minister skarbu w rządzie PiS Jasiński (cała kariera komunisty w PZPR, potem oczywiście Kaczyński go przygarnął) zafundował nam najwyższe ceny gazu w Europie…

 

…i tak dalej i tak dalej. Z przykładami matactw władzy można spokojnie wydać osobną książkę. Zatem, gdy kolejny raz zobaczysz/usłyszysz w mediach o aborcji czy In vitro, powinna ci się zapalić w głowie czerwona lampka z napisem „hmmm… ciekawe co oni naprawdę teraz bokiem odpierdalają”.

 

Podatek katastralny jako przykład sprawy zamiecionej pod dywan a pokazującej jakie koszty poniesiemy my wszyscy. czemu nikt o tym nie mówi???

Podatek katastralny jako przykład sprawy zamiecionej pod dywan a pokazującej jakie koszty poniesiemy my wszyscy. czemu nikt o tym nie mówi???

Podatek katastralny jako przykład sprawy zamiecionej pod dywan a pokazującej jakie koszty poniesiemy my wszyscy. Czemu nikt o tym nie mówi??? Milczeli kandydaci na Prezydenta! Teraz milczą kandydaci na posłów i senatorów!!!

Sposób nr 2.

 

STWÓRZ PROBLEMY, POCZYM ZAPROPONUJ ICH ROZWIĄZANIE:

 

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

 

Piękny przykład z polskiego bagienka: Pamiętacie osławioną już w necie akcję z „piratem drogowym” Frogiem, który powodował „zagrożenie na drodze”? Co się stało niedługo potem? Dostaliśmy absurdalne przepisy o ruchu drogowym, więcej ograniczeń prędkości i jeszcze więcej foto-radarów  >>> BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.

 

Prawo jazdy zostaw w domu - bo inaczej absurdalne przepisy narażą Ci na stracony czas i koszty!!!

 

  Sposób nr 3

 

STOPNIUJ ZMIANY

 

„Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.” (ale wprowadzane stopniowo przechodzą gładko, prawie niezauważalnie).

 

Ten punkt ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdza się doskonale w sektorze finansowym – Przez „25 lat wolności” straciliśmy 5 mln miejsc pracy, 50 proc. sektora przemysłowego i 85 proc. sektora bankowego, co zostało sprzedane w ręce kapitału zagranicznego za 4,5 -5 proc. wartości odtworzeniowej i według szacunków prof. Kazimierza Poznańskiego z Washington University, poszło to za ok. 400-500 mln łapówek dla ok. 1 tys.osób – powiedział dr Wojciech Błasiak podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego.

 

Ponadto: Coraz wyższe koszty prowadzenia działalności dla przedsiębiorców, wyższe podatki, stopniowe cięcie wszystkich ulg, wyższy VAT, częste kontrole US z absurdalnymi wynikami, kary finansowe sprowadzające na przedsiębiorców bankructwo, coroczne podnoszenie wysokości składek ZUS jednocześnie połączone z anorektycznymi świadczeniami dla chorych (zasiłki pielęgnacyjne) oraz emerytów i rencistów. Praktycznie zerowa pomoc najuboższym i tym najbardziej potrzebującym.  Stworzenie poczucia beznadziei, biedy, dziury budżetowej. I odwracanie uwagi od tych spraw tak jak w punkcie 2 mitycznym „złotym pociągiem”. Kiedy prawdziwe złote pociągi skryte są w polskiej ziemi.

 

Prawdziwe złote pociągi , na które zęby ostrzą sobie Amerykanie, Rosjanie i Niemcy, kryją się pod całą Polską… warto przeczytać by wiedzieć o co toczy się III wojna światowa, która już trwa.

Prawdziwe złote pociągi , na które zęby ostrzą sobie Amerykanie, Rosjanie i Niemcy, kryją się pod całą Polską… warto przeczytać by wiedzieć o co toczy się III wojna światowa, która już trwa.

 

 

Jednak punkt 3 jest również bardzo często stosowany w tzw. życiu codziennym i ma na celu całkowicie pozbawić nas moralności i zmienić nasz system wartości na NOWY, wedle którego wartości takie jak RODZINA, MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, JEDNOŚĆ itd. Nic nie znaczą. Na naszych oczach padają autorytety a patologia społeczna (w zawoalowany sposób) przedstawiana jest jako coś NORMALNEGO.

 

Przykłady można mnożyć – rodzice katujący swoje dzieci za nic, Matka Madzi, którą media serwowały nam, niczym odgrzewanego kotleta przez ponad rok, dziwactwa typu Rafalala na tzw. „salonach” czy Wurst na Eurowizji… gwałty, przemoc, obnażanie patologii w Kościele Katolickim.

 

Jak już jestem przy kościelnych dewiacjach – przykład cieplutki jak bułeczki z Lidla – Ksiądz Krzysztof Charamsa który oficjalnie ogłasza, że jest księdzem – gejem…

 

Powiedz, czym to jest, jeśli nie kolejnym „ przesunięciem granicy” ?!

 Coming Out polskiego księdza, który nie tylko jest gejem, ale ma i stałego partnera… Media łykają ten lep, a widzowie mają kolejny temat zastępczy…

Coming Out polskiego księdza, który nie tylko jest gejem, ale ma i stałego partnera… Media łykają ten lep, a widzowie mają kolejny temat zastępczy…

 

Sposób nr 4.

 

ODWLEKAJ ZMIANY

 

„Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia.

 

Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas”.

 

Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację w Europie, czyli zalewającą nas falę silnych, zdrowych mężczyzn z krajów arabskich, fałszywie nazywanych w mediach uchodźcami sądzę, że tymi zmianami niedługo będzie powrót do kontroli granicznych na terenie UE (co już ma miejsce w niektórych krajach), wprowadzenie cenzury Internetu (co już też poniekąd się dzieje > Pejsbuk) , więcej kamer, monitoringów i inwigilacja.

 Imigranci, emigranci, uchodźcy… a naprawdę zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, totalna inwigilacja i kontrola na granicach…

Imigranci, emigranci, uchodźcy… a naprawdę zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, totalna inwigilacja i kontrola na granicach…

 

Sposób nr 5.

 

MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

 

„Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

 

Nasz NIErząd idzie o krok dalej i porusza taką problematykę, abyśmy faktycznie wszyscy poczuli się dziećmi.

 

Ustawa o uzgodnieniu płci (która zahacza również o punkt 3), Kopacz i jej krucjata przeciw pączkom w szkolnych sklepikach, czy też legalizacja leżenia na trawie w parkach sprawia, że trudno o jakikolwiek mądry, „dorosły” komentarz.

 

Zmusimy Cię do tego byś robił co chcemy… To zdjęcie zostało zainscenizowane… Chłopiec zpstał specjalnie tak położony by fotografia była przejmująca!!!

Zmusimy Cię do tego byś robił co chcemy… To zdjęcie zostało zainscenizowane… Chłopiec zpstał specjalnie tak położony by fotografia była przejmująca!!!

i tak płynnie przechodzimy do następnego sposobu.

 

Sposób nr 6.

 

SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE REFLEKSJI

 

„Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.”

 

 

 

Pamiętacie Majdan i emocjonujący spot „ I Am A Ukrainian” – (pisownia oryginalna) z młodą, niewinną dziewczyną w roli głównej? Wszystko w nim – tekst, muzyka, obraz, było wyreżyserowane tak, aby zagrać na naszych emocjach i utwierdzić nas w przekonaniu, że pomoc rewolucji na Ukrainie jest konieczna i trzeba tę pomoc zorganizować NATYCHMIAST. Ten spot wywołał w wielu z nas wrażenie, że obalenie rządu wybranego w demokratycznych wyborach jest koniecznością. NIKT nie zadał sobie wtedy podstawowego pytania: „KTO I PO CO STWORZYŁ MAJDAN”?

 

Donbas i Śląsk - dwa zagłębia węglowego na które mają chętkę Rosja , Amerykanie i Niemcy - a w mediach ściema!!!

Donbas i Śląsk – dwa zagłębia węglowego na które mają chętkę Rosja , Amerykanie i Niemcy – a w mediach ściema!!!

Identyczną manipulacją posłużył się KTOŚ (może to ten sam KTOŚ, kto stworzył Majdan?) publikujący w sieci zdjęcie martwego syryjskiego chłopca na tureckiej plaży. Natychmiast pytania o przyczynę tej nadzwyczajnej fali imigracji zeszły na dalszy plan, stały się nawet „mową nienawiści”.

 

Sposób nr 7.

 

UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO                W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

 

„Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała”.

 

Każdy, kto ma dzieci w wieku szkolnym i zagląda do podręczników swoich pociech, wie o czym mowa. Kwintesencją tego punktu jest tzw. nowa matura, która wymaga od maturzystów odpowiedzi według określonego klucza. CZYLI – jeśli nie myślisz schematycznie, tak jak wszyscy i nie odpowiesz według klucza – nie zdajesz. Na studiach wcale nie jest lepiej. Oczywiście jest mały procent uczelni, które naprawdę kształcą (o tym w ostatnim punkcie) jednak zdecydowana większość absolwentów wyższych uczelni po odebraniu dyplomu posiada mnóstwo wiedzy książkowej i minimum przydatnej wiedzy praktycznej. I to nie my jesteśmy kretynami, taki mamy system.

 

Annuit coeptis novus ordo seclorum, iluminaci, masoni, tajne stowarzyszenia, grupa trzymająca władzę…

Annuit coeptis novus ordo seclorum, iluminaci, masoni, tajne stowarzyszenia, grupa trzymająca władzę…

Sposób nr 8.

 

UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO                W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

 

„Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.”

 

Piękny punkt, który z powodzeniem może być charakterystyką całego współczesnego świata celebrytów. Wokalistki od siedmiu boleści, debilne teksty piosenek, blogerki modowe, szafiarki, seriale w stylu „ Dlaczego ja?” i „Ukryta prawda” nadawane w najlepszym czasie antenowym, reality show przekraczające granie żenady (znowu przesuwanie granicy, zauważcie) …miłość na bogato, miłość na biedno, gwiazdy skaczą do basenu, tańczą na odzie, a niedługo pewnie i na wodzie i ogniu.. I nikt nie pyta w tym „cool” ferworze jak zmniejszyć deficyt budżetowy i gdzie są kurwa nasze pieniądze z OFE?!

 

Dlatego tak łatwo jest wierzyć w mgły, pancerne brzozy, najdroższe drogi i autostrady na świecie, Amber Gold i wyprowadzenie zgromadzonych tam środków przez OLT. Dlatego ludzie  wierzą w bajeczki , że taki Marcin Plichta mógł być twórcą  Amber Gold. Albo że w Smoleńsku rosyjscy milicjanci wypłacali pieniądze z bankomatów przy użyciu kart kredytowych ofiar.

o manipulacji smoleńskiej

o manipulacji smoleńskiej

Sposób nr 9.

 

ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

 

„Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!”

 

Media głównego ścieku bardzo chętnie publikują artykuły cementujące tezę, że Polacy to naród ćwoków, że wszyscy na świecie się z nas śmieją i w ogóle jesteśmy jedną wielką bandą złodziei, nieudaczników i kretynów.

 

Gdzie nie pojedziemy to robimy obciach, wszyscy mamy grabie w herbie, naszą potrawą narodową jest smażona cebula a strojem dres z czterema paskami, białe skarpety i klapki Kubota. I wcale nie jesteśmy narodem z tradycjami, a Piłsudskiego to matka wieczorem w kapuście znalazła, on się tu wcale nie urodził.

 

Może i jest w tym trochę prawdy, ale tylko dlatego naród kretynieje, bo jest poddawany praniu mózgu, czyli bombardowany sumą wszystkich dziesięciu punktów, które przytoczyłam!!!

 

Dezinformacja, manipulacja, pranie mózgu oto nasz codzienny pokarm

Dezinformacja, manipulacja, pranie mózgu oto nasz codzienny pokarm

Sposób nr 10.

 

 

 

POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMI SIEBIE

 

„Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.”

 

Bez komentarza.

 

Jolanta Bezbożna wyłącznie dla Pressmix.eu 2015.