Podróże kosztują…

Artykuł ku przestrodze zze strony Niebezpiecznik.pl

 

Janusz zajął miejsce możliwie najbliżej środka wagonu i wyciągnął mały bezprzewodowy router. Szybko dokręcił do niego antenę i podpiął baterrypacka. Kiedy urządzenie zaczęło migać diodami, schował je do plecaka, który umieścił na górnej półce na bagaż. Po minucie urządzenie rozpoczęło swoją pracę — czyli kradzież danych ze smartphonów, tabletów i laptopów współpasażerów Janusza. Nikt, kto miał Wi-Fi nie mógł czuć się bezpieczenie.

opowiadanie_9B

Czytaj więcej...

Sprawdź nr paczki... Ostrzeżenie!

Chciałbym Was uczulić na wiadomości typu: " Czeka na Ciebie paczka w firmie POCZTEX/COKOLWIEK... Wejdź i sprawdź możliwość odbioru". 

Ta z pozoru niewinna wiadomość jest najczęstszą w Polsce przynętą do uruchomienia wirusa CRYPTOLOCKER, który ( o zgrozo) zaszyfruje Wam część danych na komputerze.

Do tej pory tego typu ataki były kierowane przeciw firmom. Niestety nasi domorośli hackerzy zmodyfikowali kod i wysyłają taką wiadomość zwykłym ludziom. W moim otoczeniu 2 osoby w rodzinie straciły w ten sposób dane.

Oczywiście dostajesz informację, że po zapłaceniu np. 600 zł dysk pliki zostaną odszyfrowane (i rzeczywiście zdarza się, że hasło zostanie przekazane), ale nie zawsze się tak dzieje i nie ma gwarancji, że za chwilę się nie powtórzy.

A więc BĄDŹCIE CZUJNI!!!

https://niebezpiecznik.pl/post/falszywe-maile-od-poczty-polskiej-zaszyfruja-ci-dysk/

 

Słowa Billa

- Prosto i celnie!

 

Czytaj więcej...

Zamiast cycków, zobaczysz moje prawa!

Koszulki dla latających do USA


W sieci można zakupić koszulki z nadrukowanym metalizowanym atramentem tekstem 4 poprawki, która mówi o prawie osób do prywatności i sprzeciwnia się bezzasadnym przeszukaniom. Tak wygląda ona na skanerze TSA:

 

Czytaj więcej...

Masz router TP-LINKA? Zacznij się martwić...

Dziura w TP-Linkach,Pentagramach i D-Linkach – ponad milion polskich routerów podatnych na ataki.

Można przejąć kontrolę nad routerami wykorzystującymi firmware ZyNOS od ZyXEL-a (korzysta z niego m.in. kilka modeli znanej w Polsce marki TP-Link). Atak polega na uzyskaniu dostępu do backupu konfiguracji, który jest trzymany przez router w dostępnym dla każdego katalogu.

 A tak poważnie: gdybyści mieli jeden z tych routerów w domu

"TD-W8901G",
"TD-8816",
"TD-W8951ND"
"TD-W8961ND",
"D-Link DSL-2640R"
"ADSL Modem"
""AirLive WT-2000ARM","
"Pentagram Cerberus P 6331-42"
"ZTE ZXV10 W300"

- dajcie znać do mnie: AS

Czytaj więcej...

30 sztuczek do Windows 8

Windows 8 zapewnia użytkownikom na nowe wrażenia, związane z używaniem ekranów dotykowych i interfejsu Modern UI. Zebraliśmy 30 sztuczek, które pokazują, jak wygodnie posługiwać się kafelkami i tradycyjnym pulpitem, a także jak wykorzystać wszystkie funkcje najnowszego systemu Microsoftu.

Czytaj więcej...

Twoje nagie fotki wyciekły do internetu, albo to ktoś bardzo podobny…

E-maile o takim temacie otrzymuje coraz więcej osób. Wszystkie prowadzą do serwisu xfota.pl, gdzie rzekomo znajdują się nagie fotki odbiorcy wiadomości. Ale aby je obejrzeć trzeba się zarejestrować… a to może Was drogo kosztować.

Czytaj więcej...

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy

Zaczyna się niewinnie, od puszczenia pojedynczego sygnału na telefon komórkowy. Osoba oddzwaniająca nie wie, że wykonuje połączenie Premium, którego stawka wg taryfikatora jest bardzo wysoka.


W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Wsparcia Zwalczania Cyberprzestępczości Biura Kryminalnego KGP rozpoznali nową metodę wyłudzania pieniędzy. Zajmując się rozpracowaniem nowych rodzajów zagrożeń rozprzestrzeniających się m.?in. wśród klientów korzystających z usług operatorów sieci telekomunikacyjnych, wpadli na pewien trop.

Czytaj więcej...

Kolejny scam na Faceboku: “Trzy gimnazjalistki w ciąży po zabawie w słoneczko “

Nic nowego, po prostu kolejny “szokujący tytuł” mający wymusić kliknięcie prowadzące do zaspamowania naszego profilu poprzez atak typu “like jacking” oraz wyłudzenia numeru telefonu w celu zapisania go do usługi Premium SMS. Ale ponieważ liczba zgłoszeń od czytelników w tej sprawie jest alarmująco wysoka, ostrzegamy!

Czytaj więcej...

Okradli klientów PKO BP, przez internet, bez znajomości kodów jednorazowych

Czy można wyczyścić komuś konto bankowe, znając tylko jego login i hasło do bankowości online, ale nie mając dostępu do kodów jednorazowych potwierdzających przelewy? Tak. Wystarczy podmienić numer konta w jakimkolwiek zdefiniowanym przelewie klienta… bo taka zmiana nie wymaga potwierdzenia kodem. Przynajmniej w PKO BP

 

Czytaj więcej...

“Tak się bawią 18-latki na domówkach”, czyli “szokujące wiadomości” na Facebooku powracają

Naszym rodzimym scamerom, których działania opisywaliśmy pod koniec kwietnia, chyba skończyła się kasa z subskrybcji SMS-owej, bo od 2 dni przez polskiego Facebooka przetacza się kolejna fala “szokujących wiadomości”. A może to już kolejna grupa, która wchodzi w proceder zarabiania na tzw. subskybcjach SMS MT.

http://niebezpiecznik.pl/post/tak-sie-bawia-18-latki-na-domowkach-czyli-szokujace-wiadomosci-na-facebooku-powracaja/?similarpost=TOP10

Czytaj więcej...