Najgorszy sort Polaków. O co w tym chodzi?

Zrobiłem to. Obejrzałem całą 40-minutową rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim w TV Republika, aby przekonać się, czy on naprawdę dał dupy, czy może tłum – jak to wielokrotnie bywało – nie potrafi zrozumieć znaczenia trzech słów i po prostu znalazł sobie kolejny pretekst do szerzenia nienawiści.

Czytaj więcej...

Spontaniczny, oddolnie inicjowany Komitet Obrony Demokracji

Listopad 29, 2015 | by oxygen

Komitet Obrony Demokracji spontanicznie zorganizował protest przeciw zmianom w ustawie Trybunału Konstytucyjnego.

Na oddolnie inicjowanej manifestacji pojawili się zwykli obywatele.

Jakub Szymczuk porównał zdjęcia z manifestacji z kilkoma innymi  udziałem młodzieżówki Platformy Obywatelskiej i odnalazł tam przypadkowo przechodzących z tragarzami….

Czytaj więcej...

Bezrozumne oszołomienie salonu - Tekst, który padł ofiarą cenzury mediów głównego nurtu.

Tomasz Samołyk

Powstanie nowego rządu wywołało nową kategorię zachowań mediów, "autorytetów" i ich wiernych odbiorców. Można je porównać do stanu emocjonalnego paranoicznego i zaborczego kochanka, który po wielu latach związku, dostał spektakularnego kosza. Zakochany nie jest w stanie się z tym pogodzić. Jego wściekłość przeradza się w oszołomienie, przez co nie tylko tworzy alternatywną rzeczywistość, ale z desperacją każe w nią wszystkim uwierzyć.

Czytaj więcej...

Zabrał ze sobą nawet żyrandol

 

Nie tylko fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Jak ustalił portal niezalezna.pl, Bronisław Komorowski, żegnając się z urzędem prezydenta, "użyczył" od Kancelarii Prezydenta również... żyrandol. Jako pierwsi ujawniamy pełną listę kilkuset przedmiotów, jakie były prezydent zabrał ze sobą do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej...

JOANNA MUCHA O PROGRAMIE GOSPODARCZYM PO:

JOANNA MUCHA O PROGRAMIE GOSPODARCZYM PO:

Bardzo innowacyjny system podatkowy. Będzie on dramatycznie prosty dla użytkownika, i dla pracodawcy, i dla pracownika. Natomiast jest on dość skomplikowany, by wyjaśnić, o co w nim chodzi.

Bunt polskiego biznesu

Bunt polskiego biznesu przeciwko przywilejom zagranicznych inwestorów. Zobaczyli, ile dopłat dostają obce firmy

Czytaj więcej...

100 tys. warszawiaków zostało skazanych na karę śmierci

Prof. Witold Kieżun dla WP.PL: 100 tys. warszawiaków zostało skazanych na karę śmierci Po raz pierwszy, w całej historii okupowanej Europy, wojenny rozkaz nie został wykonany. W związku z tym 100 tys. warszawiaków zostało skazanych na karę śmierci. Znaleźliśmy się w sytuacji jak z tragedii greckiej, gdzie każda decyzja dawała ten sam tragiczny efekt - mówi w wywiadzie z Wirtualną Polską Witold Kieżun, ekonomista, powstaniec warszawski, oficer Armii Krajowej, oceniając wybuch powstania warszawskiego. Profesor od lat zmaga się z używanym przez media całego świata określeniem "polskie obozy śmierci". Większość jego studentów w Kanadzie na pytanie, jakiej narodowości byli naziści, napisało - polskiej. 

Czytaj więcej...

Troszkę politycznie

Stanisław Janecki: Podsłuchy dowodzą, że władza gardzi Polakami, patologicznie łże, jest Dr. Jekyllem i Mr. Hydem, stoi ponad prawem i traktuje Polskę jak swoją własność

Czytaj więcej...

Putin perfekcyjnie rozgrywa sprawę Ukrainy

Anna Zachenter dla Fronda.pl: Putin perfekcyjnie rozgrywa sprawę Ukrainy

Ludzie rządzący Polską dostroili ton propagandy do atmosfery społecznej. To, co mówią o Rosji Donald Tusk i Bronisław Komorowski, a nawet Leszek Miller, wprawia w osłupienie-mówi Anna Zachenter.

Fronda.pl: W „Montażu” Vladimira Wolkoffa czytamy: „podczas wojny najlepsze co się może zdarzyć, to opanować kraj nieprzyjaciela nietknięty zniszczeniami; unicestwienie go to ostateczność”. Rosja zajmuje Krym nie tylko bez zniszczeń ale i bez walki. Czy Putin prowadzi wojnę doskonałą?

Czytaj więcej...

Dziękuję Pułkowniku

Obejrzałem wczoraj film o pułkowniku Kuklińskim. Z filmu wynika, ze jedynymi patriotami w strukturach państwa polskiego nazywanego III Rzeczpospolitą są agenci CIA. To oni mówią o pułkowniku tak jakby byli ostatnimi polskimi patriotami i to jak mówią – pięknie, mądrze z podziwem dla odwagi i bohaterstwa ostatniego żołnierz Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej...

Prognozy na rok 2014 - cz.3 oraz przykładowe portfele

Trzecia i ostatnia część prognoz na najbliższe lata. Poza analizą kilku głównych klas aktywów znajdziecie dwa przykładowe portfele inwestycyjne. Miłej lektury.

Poprzednie znajdziecie na :

Część 1;

Część 2;

 

Czytaj więcej...

Odbudujmy Armię Krajową

W tej chwili jesteśmy bezbronni – mówi profesor Akademii Obrony Narodowej Józef Marczak.

Polska jest jednym z niewielu krajów, które nie mają wojsk obrony terytorialnej. Tej roli nie spełniają Narodowe Siły Rezerwowe, nad których reformą pracuje zespół powołany w AON. Z naukowcem, który w nim zasiada, znawcą tematyki obrony terytorialnej, rozmawiamy o pomysłach na jej przywrócenie.

Czytaj więcej...

Palikot zapomniał o samolocie i dwóch autach, ale Nowakowi wypomina zegarek

Po dymisji ministra Nowaka, którego ostatnia godzina w  rządzie wybiła na zegarku wartym 17 tysięcy złotych, media sięgnęły po  autorytety, mające pomóc Polakom zrozumieć co tak naprawdę wydarzyło się  rządowych kuluarach.
Gościem numer 1 niemal wszystkich stacji informacyjnych, także Telewizji Polskiej, był nie kto inny, jak Janusz Palikot.

Czytaj więcej...

Globalżercy z Goldmana, Morgana i Stanley,a dostali po uszach

Globalżercy z Goldmana, Morgana i Stanley,a dostali po uszach

 Agencja ratingowa Moody's chyba uwierzyła, że rząd amerykański wprowadzi  przepisy pozwalające upaść bankom „za dużym żeby upaść”. Obniżyła o jeden stopień noty bankom Goldman Sachs, JPMorgan i Morgan Stanley. Jest i inna krzepiąca informacja:  JPMorgan ma wypłacić inwestorom odszkodowanie w wysokości 4,5 mld dolarów.

Czytaj więcej...

Eksperymenty Platformy i PSL-u na dzieciach trwają w najlepsze

1. W najbliższy czwartek w Sejmie rozpatrzony zostanie obywatelski wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli dotyczącej edukacji „Ratuj maluchy i starsze dzieci też”.

Czytaj więcej...

Gaz w Polsce

 1. Wreszcie Najwyższa Izba Kontroli upubliczniła informację, że sporządziła raport pokontrolny dotyczący kontraktów gazowych z Rosją podpisanych przez rządy naszego kraju w 2006 i 2010 roku.

Czytaj więcej...