Dziękuję Pułkowniku

Obejrzałem wczoraj film o pułkowniku Kuklińskim. Z filmu wynika, ze jedynymi patriotami w strukturach państwa polskiego nazywanego III Rzeczpospolitą są agenci CIA. To oni mówią o pułkowniku tak jakby byli ostatnimi polskimi patriotami i to jak mówią – pięknie, mądrze z podziwem dla odwagi i bohaterstwa ostatniego żołnierz Rzeczpospolitej.

 

Rzecz jasna pułkownik Kukliński zdradził swoich kolegów, zdradził PRL by ratować Polskę, zdradził Jaruzelskiego by ratować mnie, red. Janke i tych, którzy będą komentowali – jeżeli tacy się znajdą – ten wpis.

Walka o pamięć pułkownika Kuklińskiego jest walką o tożsamość Polski. Jeżeli doprowadzimy – a ten film przybliża tą chwilę – do momentu w którym ludzie typu Czempiński czy Dukaczewski nie będą mieli odwagi mówić, że pułkownik zdradził Polskę, tylko będą zmuszeni pod groźbą kary mówić „zdradził PRL” jeżeli będą mówili zdradził nas zdrajców Polski, to wtedy możemy być spokojni o przyszłość naszej Ojczyzny. Pułkownik Kukliński był bohaterem, generał Jaruzelski, Siwicki, Kiszczak byli tchórzami – jeżeli Polacy będą wymawiali to zdanie tak jakby mówili „ale dziś upał chce mi się pić” czyli jakby wypowiadali opinię oczywistą, to wtedy Polska będzie Polską.

Film i biografia pułkownika, który jako 14 chłopak brał udział w Powstaniu Warszawskim jest mimowolnym hołdem złożonym „warszawskim dzieciom”.Pułkownik Kukliński swoja walką kontynuuje dzieło Powstańców, w nim, w jego odwadze, determinacji i inteligencji odbija się – jak w zwierciadle – bohaterstwo i wielkość Powstańców Warszawy. Pułkownik Kukliński jest ostatnim zdaniem Testamentu Powstańców Warszawy. Generał Jaruzelski jest od stóp po głowę przeżarty syberyjskim strachem, pułkownik Kukliński pamięta w każdej chwili swego życia o bohaterstwie i śmierci Powstańców. To oni dają mu siłę, którą podziwiają amerykańscy agenci.

Ostatni Polski Patriota pochowany był w amerykańskiej ziemi, ziemi wolności, ziemi, gdzie go podziwiają i kochają tak jak się podziwia i kocha Narodowych Bohaterów. Dzieło pułkownika Kuklińskiego przywraca Polsce to co w wojnie domowej bezpowrotnie utraciła: godność narodową. Po obejrzeniu tego filmu mogę powiedzieć, jestem dumny, że jestem Polakiem, bo Polakiem był pułkownik Kukliński. Dziękuje Pułkowniku.

Piotr Piętak

ps. Mowa tu o filmie emitowanym ostatnio na 2 programie TVP - gry wojenne.

 --

 

--

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kukli%C5%84ski